Potřebujete poradit?

+420 778 738 745   (Po-Pá 8.00 - 15.30)

Výhody a vlastnosti kamenného koberce Naturestone.

Vydáno: 19. dubna 2024

 • nízké pořizovací náklady
 • elegantní vzhled
 • variabilita barevného provedení
 • bez spárový povrch
 • jednoduchá údržba
 • protiskluzový povrch
 • příjemný pocit při chůzi
 • mrazuvzdorný materiál
 • otěru odolný
 • porézní a vodě propustný
 • pohlcující zvuk
 • použití v interiéru i exteriéru
 • vhodné pro podlahové vytápění

Je kamenný koberec samonosný?

Vydáno: 17. dubna 2024

Není. Kamenný koberec Naturestone je určen k povrchové úpravě betonových a jinak zpevněných povrchů.

Estetická hodnota kamenného koberce

Vydáno: 15. dubna 2024

Další výhodou kamenného koberce Naturestone je jejich estetická hodnota. Kamenné koberce jsou k dispozici v široké škále barev, textur a vzorů, tudíž můžete snadno najít styl, který odpovídá Vašemu vkusu a designovým potřebám. Tyto kamenné koberce také dodávají přirozený a elegantní vzhled Vašemu domu. 

Údržba kamenného koberce Naturestone

Vydáno: 11. dubna 2024

Ačkoli je kamenný koberec Naturestone snadný na údržbu (ve smyslu čištění), je zapotřebí se mu pravidelně věnovat, aby sloužil dlouhou řadu let.

Kamenný koberec Naturestone je zapotřebí pravidelně revitalizovat, tzn. přetírat revitalizačním nátěrem, který nejen, že zpevní jeho povrch, ale také zajistí vyšší lesk. Tuto činnost je vhodné opakovat po každých 2-3 letech, v závislosti na množství slunečního záření a míře zatížení, kterému je koberec vystaven.

Pro jaké zatížení je kamenný koberec NATURESTONE určen?

Vydáno: 9. dubna 2024

Běžně je kamenný koberec NATURESTONE využíván pro pochozí plochy a občasné pojezdy osobních automobilů do 3,5 t.

U pojezdu osobních automobilů je nutné aplikovat vrstvu kamenného koberce NATURESTONE o výšce 2 cm.

Jak udržovat kamenný koberec, aby byl čistý?

Vydáno: 5. dubna 2024

Kamenný koberec Naturestone můžete zametat, v interiéru vysávat a vytírat, venkovní plochy i čistit vysokotlaký čističem, tak udržíte svůj kamenný koberec Naturestone jako nový.

Je možné kamenný koberec svépomocí opravit?

Vydáno: 3. dubna 2024

Pokud se Vám stane, že se kamenný koberec NATURESTONE vyštípne například: pádem těžkého předmětu nebo jiným způsobem, je možné toto opravit smícháním kameniva a příslušného množství pryskyřice a vyštípnuté místo vyplnit.

Jak se starat o kamenný koberec v zimním období?

Vydáno: 27. března 2024

V zimním období je možné použít běžné dřevěné nebo plastové shrnovače sněhu bez ocelové hrany. Nicméně na odmetání sněhu doporučujeme speciální smeták na kamenný koberec s gumovými štětinami, který je k povrchu koberce nejšetrnější a sníh je s jeho pomocí možné vymetat i ze spár mezi kamínky. Kamenný koberec Naturestone je možné ošetřovat běžnou posypovou solí nikoli však štěrkem nebo pískem. 

Kamenný koberec k bazénu?

Vydáno: 25. března 2024

Kamenné koberce Naturestone jsou skvělou volbou kolem bazénu, protože jsou odolné a snadno se čistí. Nabízejí také esteticky příjemný vzhled a mohou pomoci zabránit uklouznutí. Doporučuje se vybírat kameny Naturestone, které nejsou příliš hladké, aby se minimalizovalo riziko pádu na mokrém povrchu.

Kamenné koberce Naturestone mohou být velmi dekorativní a funkční prvky pro interiér a exteriér. Zde je několik způsobů, jak je můžete využit:

Vydáno: 19. března 2024

Interiéry: Kamenné koberce Naturestone mohou být použity jako dekorativní prvky v interiéru, jako jsou například: vstupní haly, obývací pokoje, kuchyně nebo koupelny.

Můžete je položit přímo na podlahu nebo na podlahovou krytinu, aby vytvořily zajímavý designový prvek.


Exteriéry: Kamenné koberce Naturestone jsou ideální pro vytváření cest, teras a venkovních prostorů Kameny jsou velmi odolné a mohou odolávat vlivům počasí, což z nich dělá skvělou volbu pro venkovní prostředí. 

Pokládka kamenného koberce na asfaltové povrchy.

Vydáno: 18. března 2024

Pokládku kamenného koberce NATURESTONE přímo na asfaltový podklad nedoporučujeme. Pokud je podklad nenarušený, problém lze vyřešit přechodovým můstkem, tj. převrstvit asfalt perlinkou se stavebním lepidlem a poté nanést kamenný koberec.

Pokládka kamenného koberce na dlažbu.

Vydáno: 13. března 2024

Stává se však, že i u starších betonových dlažeb na štěrkovém loži nastanou propady, buď lokálního rozsahu, které pak deformují vrstvu kamenného koberce.

Tento defekt se zase projevuje vydrolováním kamínků NATURESTONE z povrchu , případně prasknutí celé vrstvy.Pokud máme na mysli exteriérovou keramickou dlažbu, která je lepena na betonovém podloží, zde doporučujeme před pokládkou dlažbu odstranit.


V interiéru, kde tento jev nehrozí, je možné dostatečně přídržnou dlažbu ponechat. U případné glazované dlažby je však nutno povrch pro zvýšení přilnavosti zbrousit a penetrovat epoxidovou penetrací.

Stylový a trvanlivý výběr pro Vaši podlahu

Vydáno: 12. března 2024

Kamenné koberce Naturestone jsou populární volbou pro ty, kteří hledají podlahovinu s vysokou kvalitou a odolností. Kamenné koberce jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou říční a mramorové kamínky, které jsou k dispozici v různých velikostech, tvarech a barvách. V tomto článku se podíváme na výhody kamenných koberců Natureston a jak je správně pokládat.

Svazování prasklin v betonu před realizací

Vydáno: 8. března 2024

Pokud jsou v betonu trhliny, třeba je vyspravit svázáním.

Svazování betonu provádíme tak, že nařežeme drážky napříč trhlin po 15 cm.

Zalijeme speciálním epoxidem a vložíme svazovací ocelové spony.

Kamenný koberec poměr CENA / KVALITA

Vydáno: 9. května 2023

Kamenné koberce NATURESTONE patří do kategorie k cenově dostupným kamenným kobercům na trhu. Naší prioritou je vždy spokojenost zákazníka, tudíž se snažíme, aby především rozhodovala kvalita nad cenou. 

Jak opravit kamenný koberec

Vydáno: 12. května 2022

Kamenný koberec se vyznačuje mimo jiné vysokou odolností, přesto může dojít k jeho poškození. V dnešním článku vám přiblížíme, jak opravit kamenný koberec.

Kam kamenný koberec položit

Vydáno: 12. května 2022

Omrzela vás klasická dlažba a hledáte něco neotřelého? Univerzální pokládku, kterou můžete využít jak v exteriéru, tak interiéru? Tuto vlastnost splňuje kamenný koberec. Podívejme se na jeho využití a úpravu lože pro pokládku kamínkového koberce.

Kamenný koberec na balkón nebo terasu

Vydáno: 24. března 2022

Připomíná váš balkón všechno možné, jen ne útulné místo pro odpočinek a plánujete jeho renovaci ? S kamenným kobercem se stane balkón každodenně vyhledávaným místem.

Nenechte si proklouznout mezi prsty