Potřebujete poradit?

+420 778 738 745   (Po-Pá 8.00 - 15.30)

Kam kamenný koberec položit

Omrzela vás klasická dlažba a hledáte něco neotřelého? Univerzální pokládku, kterou můžete využít jak v exteriéru, tak interiéru? Tuto vlastnost splňuje kamenný koberec. Podívejme se na jeho využití a úpravu lože pro pokládku kamínkového koberce.

Kamenný koberec v exteriéru

Kamenný koberec ozvláštní exteriér vašeho domu. Ať už se rozhodnete pro jeho nanesení na podlahu terasy, schody, vydláždění příjezdové cesty nebo okolí venkovního bazénu, budete s výsledkem spokojeni.

Kamínkový koberec do interiéru

Netradiční vizáže interiéru docílíte také za využití kamínkového koberce. Hodí se na vydláždění koupelny, jako obklad stěny za televizí nebo kuchyňskou linkou.

Jak upravit podklad pro pokládku koberce

Ve většině případech není zapotřebí náročných a zdlouhavých úprav podloží pro kamenný koberec. V exteriéru můžete nanášet na betonovou či kachlovou dlažbu. Překážku nepředstavuje ani štěrkový podklad který je však nutno zarovnat a překrýt geotextilií. V interiéru je možné provést aplikaci kamínkového koberce třeba na parkety, beton… Pro úpravu venku i vevnitř platí, že povrch podkladového lože musí být suchý a čistý.

Aplikace kamenného koberce

Nanést kamenný koberec není nijak extrémně složité, zvládne to každý kutil. Stačí si připravit kamínkovou směs podle návodu, na pokládaném povrchu vyhladit hladítkem a nechat pořádně vyschnout a ztvrdnout.

 

Nenechte si proklouznout mezi prsty