Vyměňte vaši starou dlažbu za kamenný koberec

Nejčastěji kladené otázky o kamenném koberci

10 nejčastějších otázek ohledně kamenného koberce

 

1. Kam všude lze kamenný koberec položit?

Kamenný koberec se hodí jak do exteriéru, tak do interiéru. Fantazii se meze nekladou, je tedy čistě na vás, kde byste kamenný koberec chtěli mít. Jeho praktičnost a přírodní krásu si můžete užívat např. okolo bazénu, na terase, příjezdové cestě, chodnících, parkovišti, dvoře a ve všech obytných prostorách.

2. Jak se kamenný koberec udržuje?

Exteriér: venku se kamenný koberec udržovat moc nemusí, ale pokud je potřeba, opláchne se tekoucí vodou a nečistoty zmizí. Při větším znečištění můžete použít tlakový čistič.
Interiér: kamenný koberec se udržuje běžným způsobem podobně jako jiné povrchy (dlažba, plovoucí podlaha, linoleum) – zametáním, vytíráním, vysáváním. Běžné saponáty na podlahy kamenný koberec nijak nepoškodí. Pro použití kamenného koberce v interiéru se používá jiná technologie než pro venkovní použití. 

3. Jak je to s odolností kamenného koberce?

Kamenný koberec je velmi odolný vůči nárazům, mrazu a mechanickému poškození. Pro pojízdné plochy (parkoviště, garáž, příjezdová cesta) se pokládá v silnější vrstvě.

4. Zvládnu pokládku kamenného koberce sám?

Ano. Spolu s materiálem dostane návod a instruktážní CD, podle kterého si kamenný koberec zvládne položit každý, kdo je aspoň trochu manuálně zručný.

5. Jak je to s pokládkou kamenného koberce na nový beton?

Kamenný koberec se může pokládat na nový beton, ale doporučujeme min. 2 nebo 3 týdny vyčkat, než beton vyzraje.

6. Lze kamínky koupit samostatně?

Ano, kamínky lze koupit samostatně ve 20kg a 25kg balení.

7. Jaký je časový termín realizace od objednání?

Po odsouhlasení orientační nabídky, kterou zasíláme na e-mail, jsme schopni pokládku v závislosti na počasí realizovat většinou do týdne. Za deště a mrazu pokládka v exteriéru není z důvodu zachování kvality možná.

8. Může se kamenný koberec pokládat na vlhký podklad?

Aby kamenný koberec perfektně přilnul, musí být podklad suchý.

9. Jak se venkovní kamenný koberec udržuje v zimě?

K případnému odstranění ledu nebo námrazy lze použít plastový shrnovač bez ocelových hran. Na odmetání sněhu koště nebo speciální smeták s gumovými štětinami, který povrch koberce nijak nepoškodí.

10. Kolik stojí samostatná pokládka?

Cena za samotnou pokládku je 300 Kč/m² bez DPH.

 

Nenašli jste, co jste hledali, nebo potřebujete poradit například s výběrem tloušťky?

Pište, volejte 777 807 813, nebo nás navštivte v naší vzorkové prodejně. Rádi vám odpovíme na všechno, co vás ohledně kamenného koberce zajímá.


22. březen 2016
5 let, 2 měsíce